Niezbędne akcesoria kuchenne

Urządzając kuchnie, musimy oczywiście zadbać o odpowiednie wyposażenie. Bez tego nie będziemy przecież w stanie przygotować naszych ulubionych potraw. Zadbajmy o to, aby wszystkie niezbędne akcesoria kuchenne znalazły się zatem na wyposażeniu Twojej kuchni. Zapraszamy do dalszej części artykułu gdzie przybliżmy Was do tego powinno znaleźć się w waszej kuchni.

Planuj z głową

Pierwsza faza powinna rozpocząć się od przygotowania listy zakupów uwzględniających niezbędne akcesoria. Ułatwi Wam to zapobiec w zamieszaniu związanym z brakiem organizacji przy dużej ilości sprzętu kuchennego. Co powinniśmy wziąć pod uwagę? Zacznijmy od ilości domowników tak, aby móc zapewnić każdemu z nich indywidualne nakrycie.  Istotne okaże się również czy posiadacie zmywarkę, czy też klasyczny zlew. Dlaczego jest to ważne? Zanim nasza zmywarka zostanie zapełniona i uruchomimy mycie naczyń, zazwyczaj mija trochę czasu. W międzyczasie może pojawić się potrzeba użycia kolejnych akcesoriów kuchennych. W takiej sytuacji warto mieć kilka zestawów, z których będziecie mogli skorzystać przed zakończeniem programu mycia w zmywarce.

Talerze i sztućce

Pod pojęciem niezbędnych akcesoriów kuchennych z całą pewnością kryją się m.in. talerze oraz sztućce. Kupując gotowe zestawy, często można trafić na pudełka, zawierające 6 kompletów co oznacza, że znajdziemy tam 6 talerzy oraz 6 par sztućców. Taki zestawy wydaje się być nawet aż nadto dla par bez dzieci. O ile powiększanie rodziny nie jest, niczym co przychodzi z dnia na dzień, to o tyle goście mogą odwiedzić Was z każdej chwili. Właśnie z tego powodu warto o nich pamiętać i kupić dwa zestawy więcej. Najlepiej, aby wszystkie były w takim samym wzorze. Jeżeli czujecie taką potrzebę, możecie kupić dodatkowe zestawy np. na różne uroczystości takie jak wigilia albo święta wielkanocne.

Nie zapomnijcie o garnkach

Wybierając garnki, polecamy uzbroić się w zestaw trzech lub nawet czterech garnków charakteryzujących się różnymi wielkościami. Jako mniejszy garnek z powodzeniem swoje zastosowanie znajdzie rondelek z dłuższą rączką. Przygotowanie rosołu albo ugotowania większej ilości pierogów wymagać będzie zaś dużego garnka. Tak naprawdę ilość garnków, które powinniście zakupić podobnie jak w przypadku talerzy, uwarunkowana jest od ilości domowników.

Maselniczka

Mała rzecz, o której często zapominamy to maselniczka. Trzymanie masła w lodówce luzem, może spowodować przesiąknięcie go innymi zapachami, a tego raczej byśmy nie chcieli. Nawet jeżeli nie trzymamy masła w lodówce, warto pamiętać również o ograniczeniu dostępu do owadów, które mogą się do niego przedostawać. Ostatni aspekt to zaleta wizualna, ponieważ odpowiednio dobrana maselniczka może podkreślić styl naszej kuchni.

Co z przechowywaniem przypraw i ziół?

W każdej kuchni nie może zabraknąć przypraw i suszonych ziół. Ważny jest, odpowiedni sposób ich przechowywania.  W tym celu polecamy zakup stojaczka na przyprawy, który oprócz swojej funkcjonalności, może poprawić wygląd waszej kuchni. W przypadku świeżych ziół idealnie sprawdzi się pojemnik na zioła, dzięki któremu Wasze zioła pozostaną przez dłuższy czas świeże.

Pozostałe akcesoria kuchenne

Ciężko byłoby w jednym artykule opisać dokładnie wszystkie akcesoria kuchenne, ponieważ jest ich całe mnóstwo. Zerknijcie jednak dodatkowo poniższą listę — być może pomoże Wam to przypomnieć sobie o tym co jeszcze będziecie potrzebować.

 • Filiżanki
 • Kieliszki
 • Szklanki
 • Komplet noży
 • Wałek
 • Tłuczek
 • Tarka
 • Dzbanek
 • Durszlak
 • Trzepaczka
 • Salaterka
 • Chochelka
 • Patelnia
 • Czajnik

Widzisz na tej liście coś, bez czego trudno Ci wyobrazić funkcjonowanie w swojej kuchni? Dodaj to koniecznie na swoją listę najbliższych zakupów i spraw by Twoja kuchnia była kompletna i dopasowana do Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Jak wybrać idealny obraz do salonu?

Następny artykuł

Kwiaty, które oczyszczą powietrze w twoim domu

Podobne artykuły