Jak wybrać idealny obraz do salonu?

Obrazy to niezwykle praktyczne dodatki, które świetnie urozmaicają wygląd salonu. Kapitalnie spisują się one zarówno w awangardowych, jak i klasycznych aranżacjach, a szerokie spektrum ich walorów sprawia, że cieszą się coraz większą popularnością. Aby obrazy prawidłowo realizowały swoje zadania, muszą być jednak wybierane w sposób rozsądny i przemyślany. W przeciwnym razie mogą bowiem zaburzyć estetykę wnętrza i wprowadzić do niego niechciany nieład.

Jaki styl obrazu najlepiej sprawdzi się w nowoczesnym salonie?

Wielu ludzi ma deficyty wiedzy w zakresie aranżacji wnętrz i nie wie, jaki styl obrazu wybrać. W rzeczywistości dostosowanie stylu obrazu powinno być zależne przede wszystkim od charakterystyki wnętrza. Jeżeli Twój salon jest nowoczesny i został urządzony zgodnie z bieżącymi trendami, to powinieneś postawić na proste i minimalistyczne obrazy. W tej roli świetnie sprawdzają się warianty zwierzęce. Do awangardowych salonów bardzo dobrze pasują przede wszystkim obrazy z wizerunkiem niedźwiedzi, łosi czy wilków. Dobrym wyborem jest stawianie na szeroko pojęte produkty bez dodatkowych zdobień i upiększeń. Dlatego właśnie w nowoczesnych wnętrzach warto umieszczać proste obrazy przedstawiające kompozycje z figur geometrycznych.

Klasyczny wystrój – jaki obraz spisze się w nim najbardziej efektownie?

Jaki obraz wybrać do klasycznego wnętrza? W tej roli zdecydowanie najlepiej sprawdzą się warianty przyrodnicze bądź historyczne. Miłośnicy natury przede wszystkim powinni stawiać na pejzaże. Wprowadzają one do salonu spokój i harmonię, dzięki czemu są skrojone pod oczekiwania osób uwielbiających efektywny relaks. Dobrym wyborem do tradycyjnego wystroju są również portrety oraz obrazy z motywami historycznymi. W przypadku klasycznych wnętrz solidnie sprawdzają się też dzieła sztuki oprawione w bogato zdobione ramki. Świetną opcją jest więc stawianie na reprodukcje słynnych obrazów, które cieszą się renomą i olbrzymią popularnością w społeczeństwie.

 

Jaki jest najlepszy wymiar obrazu do salonu?

Aby obraz w salonie robił pozytywne wrażenie wizualne, niezbędne jest nie tylko wybranie odpowiedniego stylu, ale również właściwego wymiaru. Wiele osób nie wie, jaki wymiar obrazu wybrać, albowiem na rynku istnieje olbrzymia dowolność i spory wybór. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy produkt sprawdzi się we wszystkich warunkach. Jeżeli Twój salon jest sporych rozmiarów i pragniesz udekorować tylko jedną ścianę w pomieszczeniu, to powinieneś postawić na obraz o dużych gabarytach. Spory rozmiar nie tylko przykuje uwagę domowników, ale również kreatywnie zagospodaruje wolną przestrzeń. Trudniejsze jest jednak wybranie obrazu w przypadku salonów o mniejszej powierzchni. W tym przypadku lepiej wystrzegać się kupowania bardzo dużych produktów, gdyż mogą one zaburzyć ogólną estetykę. Zamiast nich lepiej umieścić kilka małych obrazów, które powinny być relatywnie proste oraz jasne. Wybierając obraz do salonu, musisz więc zwracać uwagę nie tylko na swój gust oraz preferencje, ale również na styl i wymiary danego produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Dodatki do pokoju niemowlaka

Następny artykuł

Niezbędne akcesoria kuchenne

Podobne artykuły