Trendy na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu w 2024 roku

Rynek mieszkaniowy we Wrocławiu przeżywa rozkwit. Zaobserwować można pewne trendy w preferencjach nabywców oraz równolegle, w ofercie deweloperów. Co ciekawego dzieje się w obszarze wrocławskich nieruchomości? Sprawdźmy!

Preferencje kupujących i najemców

Preferencje kupujących i najemców mieszkań ulegają zmianom wraz z ewolucją stylu życia. Coraz większe znaczenie ma lokalizacja, jakość wykonania i funkcjonalność mieszkania. Rodziny poszukują mieszkań w pobliżu terenów rekreacyjnych, placów zabaw oraz szkół i przedszkoli.

Single i osoby aktywne zawodowo, preferują mieszkania blisko centrum miasta, gdzie mają łatwy dostęp do miejsc pracy, kulturalnych i rozrywkowych. Dla seniorów ważne jest zapewnienie łatwego dostępu do placówek medycznych i możliwość aktywnego spędzania czasu w otoczeniu zieleni.

Ceny: dynamicznie w centrum, stabilnie na obrzeżach

Wrocławskie mieszkania na sprzedaż umiejscowione blisko centrum to lokale o najwyższej cenie za metr kwadratowy. Niewielka odległość od najważniejszych punktów w mieście, że mieszkania w tych lokalizacjach są bardzo pożądane. Mieszkanie w centrum bywa też wyborem osób, które decydują się kupić je jako inwestycję na wynajem. Ceny mają tu tendencję zwyżkową częściej niż w innych lokalizacjach.

Na obrzeżach miasta obserwujemy natomiast zwiększoną dostępność mieszkań oraz stabilizację cen. Duże inwestycje, takie jak nowe drogi, linie komunikacji miejskiej, ale też duże zakłady pracy, mają wpływ na rozwój tych obszarów i na ich atrakcyjność w oczach potencjalnych nabywców.

Inicjatywy ESG a kształtowanie rynku nieruchomości

ESG to skrót od angielskich słów „Environmental, Social and Governance”, co po polsku rozumiemy jako aspekty środowiskowe, społeczne i korporacyjne. Deweloperzy kierują swoje działania w stronę zrównoważonego rozwoju, dbając o minimalizację wpływu na środowisko naturalne. Tworzą też przestrzenie przyjazne społecznościom lokalnym. Deweloper Mój Dom S.A., który podkreśla, że inwestuje w otoczeniu licznych zielonych terenów we Wrocławiu, mając także przemyślane pod kątem ESG projekty to właśnie przykład wychodzenia naprzeciw dzisiejszym potrzebom mieszkańców.

Co wpływa na ceny mieszkań?

Im większy popyt na mieszkania w danej okolicy, a mniejsza ilość dostępnych nieruchomości, tym wyższe ceny. Rozwój infrastruktury lub rewitalizacja terenów zielonych także mogą sprawić, że dana lokalizacja staje się bardziej atrakcyjna, co prowadzi do wzrostu cen.

Mieszkania od wrocławskiego dewelopera Mój Dom S.A.

Deweloper Mój Dom S.A. realizuje inwestycje, które odpowiadają na różnorodne potrzeby i preferencje klientów. Dzięki zwracaniu uwagi na najnowsze trendy i standardy jakości, deweloper ten odgrywa istotną rolę w kształtowaniu rynku mieszkaniowego. Lokalizacje ich inwestycji łączą atuty środowiska naturalnego z dostępnością infrastruktury miejskiej.

Taka oferta sprawia, że mieszkania we Wrocławiu i okolicach szybko znajdują nabywców. Wiedza ekspercka dewelopera i wieloletnie doświadczenie wpływają na jakość inwestycji. Firma znana jest też ze wzorowej obsługi klienta. Z usług WPBM Mój Dom można korzystać z zaufaniem, które nie zostanie zawiedzione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Jak wprowadzić styl boho do swojego wnętrza?

Następny artykuł

Jak stworzyć mały ogród w miejskiej przestrzeni?

Podobne artykuły