Dywan do pokoju dziecka. Jaki wybrać? Kilka przydatnych wskazówek

Dobranie odpowiedniego dywanu do pokoju dziecięcego to dość trudne zadanie, dlatego zainteresowani rodzice powinni wziąć pod lupę przynajmniej kilka różnych możliwości. Oczywiście warto zastanowić się nad tym, jakie kryteria będą najistotniejsze przy doborze dywanu. Taki dodatek sprawi, że wnętrze stanie się przytulne i klimatyczne, a dodatkowym udogodnieniem jest fakt, że dywan może stać się doskonałym miejscem do zabawy.

Dywan w pokoju dziecka – czym się kierować? Porady

Dywan w pokoju dziecka pełni funkcję dekoracyjną, jak i użytkową. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby usiąść na nim wraz ze swoim dzieckiem i rozpocząć wspólną zabawę czy też naukę. Zastanawiając się nad tym jaki dywan wybrać do pokoju dziecka, warto kierować się następującymi kryteriami:

  • obecność kolorowych wzorów,
  • łatwe utrzymanie w czystości,
  • solidność wykonania,
  • obecność dziecięcych motywów, m.in. zwierzęcych i bajkowych,
  • trwałość i zastosowanie wysokiej jakości materiałów, w tym m.in. hipoalergicznych tworzyw sztucznych lub naturalnej bawełny (jeśli dziecko nie ma alergii).

Jak widać dywan w pokoju dziecka a alergia to bardzo istotne zestawienie, obok którego nie można przechodzić obojętnie. Jeśli dzieci mają alergię, wtedy najkorzystniejszym wyborem będą modele hipoalergiczne. Strzałem w dziesiątkę okażą się też lekkie i przyjemne w dotyku dywany, które z łatwością przeniesie się z jednego miejsca na drugie oraz takie, które nie będą przyciągać nadmiaru kurzu i brudu. Dywan w pokoju dziecka musi być funkcjonalny oraz bezpieczny w użytkowaniu.

Jaki dywan wybrać do pokoju dziecka? Co jeszcze jest ważne?

Wiedząc już jaki materiał dywanu wybrać do pokoju dziecięcego, pozostało zastanowić się nad jego kształtem oraz grubością. Najbardziej popularną opcją na rynku są dywany okrągłe, chociaż równie dobrze można się zdecydować na modele kwadratowe i prostokątne. Ogromne znaczenie w tym zakresie mają preferencje rodziców i dzieci, ale też dostępna przestrzeń użytkowa. Mając w pamięci to jaki kształt dywanu wybrać, należy również przeanalizować to jaką grubość dywanu wybrać. Zaleca się, aby grubość łuna wahała się w przedziale od 11 do 15 mm.

Dobór dywanu do pokoju dziecięcego – krótkie podsumowanie

Cały artykuł o dobieraniu dywanów do pokoju dziecięcego zasługuje na krótkie podsumowanie. Dywan w pokoju dziecka pełni dwie podstawowe funkcje, a mianowicie dekoracyjną i użytkową (miejsce do zabawy lub nauki), a do tego znacznie różni się od tradycyjnych dywanów, które występują w salonach lub sypialniach przeznaczonych dla osób dorosłych. Kluczem do sukcesu jest to, aby dywan był bezpieczny w użytkowaniu, zawierał w sobie kolorowe wzory i dziecięce motywy (bajkowe, zwierzęce), był łatwy w utrzymaniu czystości i nie przyciągał nadmiaru kurzu oraz brudu, wykazywał się trwałością i solidnością wykonania, a ponadto musi być tworzony z najwyższej klasy materiałów (hipoalergiczne tworzywa sztuczne dla dzieci z alergią oraz naturalna bawełna, jeśli dzieci nie mają alergii). Grubość łuna powinna natomiast wynosić od 11 do 15 mm, a największą popularnością cieszą się obecnie dywany okrągłe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Jak wykonać remont poddasza krok po kroku?

Następny artykuł

Dodatki do pokoju niemowlaka

Podobne artykuły