Baterie łazienkowe – jakie wybrać? Praktyczne wskazówki

Wybór odpowiedniej baterii łazienkowej to szczegół jedynie z pozoru. W praktyce ten niewielki detal w istotny sposób rzutuje nie tylko na estetykę naszych łazienek, ale także na ich funkcjonalność i komfort użytkowania. W dodatku zostajemy z tym wyborem na lata. Na jakie baterie łazienkowe powinniśmy się zdecydować, aby móc cieszyć się właściwym zakupem? Oto kilka wskazówek.

 

Baterie łazienkowe – czym należy się kierować?

Armatura łazienkowa to nie tylko kran w umywalce, ale także prysznice oraz baterie wannowo – natryskowe. Zależnie więc od wyposażenia naszej łazienki będziemy potrzebowali przynajmniej części tych produktów. Dokonując wyboru należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, w dodatku są one od siebie częściowo zależne. Estetyka jest aspektem niezwykle ważnym – każdy chciałby, by jego dom lub mieszkanie odzwierciedlało jego własny styl, dlatego warto przede wszystkim rozpocząć wybór od ustalenia tego, co w ofercie baterii łazienkowych nam się podoba – wybór jest na tyle szeroki, by w tym zakresie znaleźć coś, co będzie spełniać również pozostałe wymogi.

Przy wyborze ważny jest również komfort i funkcjonalność. Warto zastanowić się nad ostateczną decyzją, ponieważ to, co wizualnie nam się podoba, niekoniecznie będzie nam gwarantowało wygodę w codziennym użytkowaniu. Bateria dwu uchwytowa może bardziej się nam podobać, jednak montaż baterii jednouchwytowej zapewni łatwiejszą obsługę. A może wybrać standard do niedawna spotykany jedynie w obiektach publicznych i zdecydować się na baterię bezdotykową?

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze armatury?

Poszukując odpowiedniej baterii łazienkowej do swojego domu należy zwrócić uwagę na jakość wykonania baterii. Oczywiście najwyższa jakość wiąże się często z najwyższą ceną, nie oznacza to jednak, że nie można kupić solidnie wykonanego produktu w przystępnej cenie. Rozsądną decyzją będzie zapoznanie się ofertą znanych firm, a także lektura recenzji oraz opinii użytkowników. Odpowiednia wiedza pozwoli uniknąć nietrafionego wyboru.

Innym aspektem, który zapewne nie przychodzi na myśl w pierwszej kolejności jest ekologia. Nie chodzi tu jedynie o dbałość o przyrodę, chociaż bez wątpienia jest to ważna kwestia, której uwzględnienie przy zakupie będzie dobrze o nas świadczyć. Wybór ekologicznego produktu to również dbałość o nasz własny interes, ponieważ ekologia to oszczędność – bateria, która będzie zużywać mniej wody szybko udowodni nam to w domowym budżecie. Do proekologicznych rozwiązań należy bateria jednouchwytowa (szybsza regulacja odpowiedniej siły strumienia i temperatury, a więc także mniejsze zużycie wody), a także zastosowanie perlatora, który napowietrzając wodę pozwala zachować komfort użytkowania przy mniejszym strumieniu.

Znajdź swój własny styl!

Dopasowanie odpowiedniej armatury łazienkowej uzależnione jest od stylu, jaki chcemy nadać łazience. O ostatecznym charakterze decydują detale, dlatego nie można zaniedbywać tego wyboru. Kolor baterii będzie tu podstawowym wyznacznikiem, ponieważ musi wpisywać się w estetykę łazienki, podkreślając styl i stanowiąc spójne wykończenie całości. Kształt i wielkość baterii, a także materiał z którego została wykonana również ma znaczenie. Wybór miedzianej baterii pozwoli nadać łazience elegancji, jednak nie wychodząc poza pewne ramy, w których zdecydowanie nie mieści się armatura w kolorze złotym, pasująca jedynie do niektórych łazienek. Czerń natomiast z pewnością sprawdzi się w nowoczesnej estetyce, cechującej się minimalizmem. Ostatecznie dokonany wybór powinien nie tylko cieszyć oczy, ale pozwolić cieszyć się wygodą użytkowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Jabłoń - uprawa, pielęgnacja, odmiany

Następny artykuł

Czy warto zasadzić jagodę kamczacką?

Podobne artykuły