Szukasz idealnego rozwiązania dla swojego ogrodu? Wybierz pergolę tarasową wolnostojącą

Rozważ wolnostojącą pergolę, jeśli myślisz o zacienieniu swojego patio. Jest to jedna z tych konstrukcji, dzięki której można cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu bez obawy, że zaskoczy nas nagły deszcz lub fala upałów. Ze względu na swoją budowę, pergola tego rodzaju nie musi znajdować się obok domu. Może być równie wytrzymała znajdując się w pewnej odległości od elewacji budynku. Wynika to z jej ogromnej, ale estetycznie lekkiej i wytrzymałej konstrukcji. Zwróć uwagę na wszystkie korzyści, jakie oferuje takie zadaszenie.

  1. Pergola tarasowa wolnostojąca — solidne i estetyczne rozwiązania na miarę obecnych czasów
  2. Nowoczesne pergole tarasowe wyposażone w przesuwny dach
  3. Inne rodzaje pergoli tarasowych

Pergola tarasowa wolnostojąca — solidne i estetyczne rozwiązania na miarę obecnych czasów

Dzięki wolnostojącej pergoli na patio możesz poczuć dreszczyk emocji, łącząc się z naturą i ze swoimi bliskimi. Możesz zrelaksować się na zewnątrz w upalny lub mokry dzień. Nawet w środku lata spożywanie posiłków na patio jest przyjemnym i relaksującym doświadczeniem. Stół i otaczające go krzesła są zacienione, gdy dach jest zamknięty. Chroni to przed blaknięciem i uszkodzeniem materiałów budowlanych, a także przed nadmiernym słońcem, które szkodzi ludziom.

Należy wspomnieć, że pergola jest nie tylko naprawdę niesamowita, ale także bardzo użyteczna. Wygląda świetnie na każdym rodzaju tarasu, nad ziemią lub na dużym balkonie. Nawet jeśli chcesz zbudować altanę na środku podwórka, nadal będzie prezentować się fantastycznie, ponieważ można ją przymocować do podłoża i nie musi wspierać się na żadnej dodatkowej konstrukcji, poza swoją własną.

Nowoczesne pergole tarasowe wyposażone w przesuwny dach

Pergole tarasowe, które stoją samodzielnie i mają rozsuwany dach, to jedne z najbardziej kuszących projektów oferowanych przez producentów. Są to tak zwane pergole bioklimatyczne, które łączą w sobie elementy współczesnej i klasycznej architektury tarasowej. Są wyrafinowanym sposobem na przejście z salonu do ogrodu, ale są również dość wszechstronne, ponieważ można je umieścić w dowolnym miejscu na posesji.

Dwutorowe działanie pergoli tarasowej z rozsuwanym dachem:

  • ochrona przed deszczem i wiatrem;
  • gwarancja przyjemnego dnia.

Co więcej, ponieważ mają one charakter modułowy, można je modyfikować zarówno w całości na dachu, jak i tylko w niektórych miejscach. Oznacza to, że każdy siedzący na tarasie będzie mógł odpocząć w preferowanym przez siebie miejscu, niektórzy, ciesząc się ciepłem słońca, a inni chłodnym cieniem.

Dach takiej pergoli jest sterowany automatycznie, dzięki czemu konserwacja jest bardzo prosta. Możliwe jest dostosowanie kąta nachylenia każdej listwy, a także poziomu zacienienia osłony za pomocą pilota lub aplikacji. Dodatkowo zazwyczaj nie ma powodu, dla którego nie można skoordynować ruchu dachu z innymi komponentami inteligentnego domu, takimi jak czujniki pogodowe.

Inne rodzaje pergoli tarasowych

Pergola pergoli nierówna. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych modeli i rozwiązań. Oto one:

  • pergole aluminiowe, lamelowe — lamele wykonane z aluminium umieszczone są na dachu pergoli, zazwyczaj można nimi obracać w dowolny sposób (chodzi o kąt ustawienia lameli);
  • pergole materiałowe — zamiast elementów aluminiowych, dach pergoli składa się głównie z elementów materiałowych;
  • pergole wbudowane — pergola może być mocowana do elewacji budynku;
  • pergola tarasowa wolnostojąca — opisana powyżej, mocowana jako indywidualna konstrukcja, którą można postawić zarówno przy budynku, jak i na środku ogrodu.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Osprzęt elektryczny do Twojego salonu – zaopatrz się we wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu

Następny artykuł

Jak rośnie pieprz - tajemnice uprawy pieprzu: od nasion do zbiorów

Podobne artykuły