W świetle porannego słońca na stole przykrytym śnieżnobiałym obrusem, lśni filiżanka z porcelany. Nie jest to zwykła filiżanka – to skarbiec wspomnień, świadek rodzinnych śniadań, cichych popołudni przy herbacie i chwil dzielonych z bliskimi podczas ważnych uroczystości.
Porcelana, będąca symbolem luksusu i wysokiej jakości, w polskich (i nie tylko!) domach stanowi więcej niż zastawę stołową – dzięki swojej trwałości staje się nośnikiem wspomnień przekazywanych z pokolenia na pokolenie.
Na szczególną uwagę zasługują naczynia z polskich manufaktur porcelany, które od lat łączą tradycję z nowoczesnością i tworzy produkty idealne na co dzień i od święta.
Poznaj 5 zalet naczyń z porcelany i przekonaj się, że mogą być doskonałym prezentem dla Ciebie i dla najbliższych oraz użytecznym towarzyszem codzienności.
Wytrzymałość porcelany to nie legenda
Porcelana jest wytrzymała. Jej delikatny i elegancki wygląd może być mylący, ale porcelanie nie można odmówić trwałości. Wysoka temperatura wypalania sprawia, że naczynia są odporne na pęknięcia i zarysowania, co czyni ją idealnym wyborem zarówno do codziennego użytku, jak i na specjalne okazje.
W wielu domach zastawa stołowa – otrzymana na przykład z okazji ślubu – służy potem małżeństwu przez wiele lat. Porcelanowe serwisy najlepszych manufaktur, np. Rococo od fabryki Ćmielów, to produkty, z których będziesz korzystać bardzo często.
Warto zainwestować kilkaset złotych w najwyższą jakość i nie mieć już nigdy problemu z doborem naczyń przy okazji rodzinnych świąt.
Idealna do każdego stylu
Nie ma przedmiotu, który pasowałby do wszystkiego? Naczynia z porcelany obalają ten mit. Niezależnie, czy wolisz skandynawskie wnętrza, czy Twój dom zachowany jest w tradycyjnym stylu, porcelanowe naczynia będą tam pasować. A może pociąga Cię stylistyka vintage? Oferta filiżanek i talerzy pasujących do tego wystroju może Cię zaskoczyć!
Ważna wartość – estetyka
Delikatne zdobienia, subtelne linie i błyszczące szkliwo sprawiają, że porcelanowe naczynia są prawdziwymi dziełami sztuki. Dostępność różnorodnych wzorów i kolorów pozwala na stworzenie unikalnych zestawów, które będą ozdobą każdego stołu.
W przypadku manufaktury Ćmielów, wiodącej prym wśród producentów polskiej porcelany, na szczególną uwagę zasługują limitowane edycje naczyń. Tu oprócz estetyki można liczyć na oryginalną odsłonę klasyków, nietuzinkowe kolory i żłobienia. To coś zarówno dla kolekcjonerów, jak i dla osób, które potrzebują czegoś więcej niż klasycznej bieli.
Poczuj się bezpiecznie
Na co dzień nie myślimy o tym, ile szkodliwych substancji dociera do nas z otoczenia. Aby nie dokładać sobie kolejnych źródeł zagrożenia, warto spożywać napoje i posiłki z naczyniach zrobionych z nietoksycznych materiałów. Taka właśnie jest porcelana: nietoksyczna i zupełnie bezpieczna dla zdrowia.
Podawanie w filiżance gorącego napoju i obiadu na porcelanowym talerzu nie sprawi, że pod wpływem ciepła zaczną się z naczyń uwalniać szkodliwe substancje. Z pewnością nie można tego powiedzieć o naczyniach z materiałów niewiadomego pochodzenia. W takich sytuacjach wybór wydaje się oczywisty.
Porcelana zyskuje na wartości
Jak wspomnieliśmy wyżej, producenci porcelany prześcigają się w pomysłach na wyjątkowe i limitowane edycje. To one mają największą wartość materialną, kiedy po latach znikają z aktualnej oferty fabryk porcelany. Takie okazy to nie lada gratka dla kolekcjonerów. Choć cena takich naczyń w najlepszym wypadku wynosi aż kilkaset złotych, to w niektórych przypadkach jest to warte inwestycji.
Warto pamiętać o wartości sentymentalnej, którą niosą naczynia z porcelany. Wspólne chwile spędzone razem są bezcenne, a wspomnienia pozostają wiecznie żywe również dzięki przedmiotom. Skoro naczynia z porcelany są trwałe i mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie, to z pewnością będą świadkami wielu wspomnień.
Spośród polskich producentów porcelany warta uwagi jest z pewnością porcelana Ćmielów. W ofercie znajdziesz filiżanki, talerze, serwisy obiadowe i wiele innych naczyń, dzięki którym można jeszcze bardziej celebrować posiłki i inne wyjątkowe momenty.