Ogrzewanie salonu? Folia grzewcza pod panele sprawdzi się znakomicie!

Uwielbiasz siedzieć przy kominku, ale męczy Cię jego czyszczenie lub po prostu nie lubisz rąbać drewna? Przerażają Cię ceny opału? Jeśli dopiero inwestujesz w system ogrzewania, dowiedz się, jakie atuty ma folia grzewcza. To rozwiązanie chwalone przez wielu właścicieli domów jednorodzinnych lub nawet inwestorów komercyjnych. Jakie właściwości są szczególnie cenione? Oto kilka głównych zalet.

Systemy grzewcze a promieniowanie podczerwone

Wielowarstwowa folia grzewcza pod panele wykorzystuje promieniowanie podczerwone, co stanowi dobrą alternatywę dla pieców na opał. Oszczędzić możesz nie tylko konkretne kwoty, ale i miejsce. Nie trzeba bowiem stawiać osobnej kotłowni. Folia grzewcza pod panele lub płytki jest zupełnie niewidoczna, przez co doskonale nadaje się do lokali o niewielkim metrażu. Ponadto promieniowanie podczerwone jest korzystne dla alergików. Nie wznieca powietrza, więc nie unosi niepotrzebnie kurzu lub drobnych pyłków.

Za sprawą warstwowej konstrukcji folia grzewcza pod panele jest zarówno świetnie izolowana, jak i doskonale emituje ciepło poprzez pastę termoprzewodzącą. Jej rdzeń stanowi pasta węglowa, która jest zabezpieczona dziesięcioma warstwami. Daje możliwość uzyskania temperatury do 35 stopni Celsjusza. Konkretną wartość możesz ustawić na panelu sterowania. Dobierz taką temperaturę, która najlepiej odpowiada Ci w danym momencie. Tak łatwa regulacja jest jednym z głównych atutów tego rozwiązania.

Warto także wiedzieć, że folia grzewcza nadaje się do montażu również pod płytami kartonowo-gipsowymi oraz pod płytami cementowo-betonowymi. Po odpowiedniej konsultacji ze specjalistą, możesz również zdecydować się na montaż folii na ścianie lub suficie. Pamiętaj jednak, że zużycie prądu zależy od kubatury budynku wyrażonej w metrach sześciennych, temperatury zadanej i zewnętrznej, a także od izolacji budynku.

Szacuje się, że te systemy grzewcze potrafią pokryć do 60% zapotrzebowania energetycznego budynku. Co więcej, folia grzewcza jest technologią ekologiczną. Stosuje się ją nawet w halach przemysłowych, ze względu na wysokie parametry ogniotrwałości i gwarancję ochrony przeciwporażeniowej. Należy podkreślić ponadto żywotność produktu, który nie wymaga konserwacji i może bezawaryjnie działać od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu lat.

Folia grzewcza prosto od profesjonalistów

Aby skorzystać ze wszystkich zalet tej technologii, trzeba przede wszystkim znaleźć odpowiednią firmę, oferującą kompleksową obsługę – od sprzedaży wysokiej klasy produktu, po instalację. Jedną z nich jest Dream Heat. Dostarcza na polski rynek sprawdzone systemy grzewcze. Dysponuje ponadto bazą właściwie przeszkolonych instalatorów. Ich wiedza i doświadczenie jest gwarancją, że montaż folii przebiegnie bez przeszkód.

Jeśli zatem chcesz cieszyć się ciepłem w salonie lub innym pomieszczeniu domowym, zastanów się, czy folia grzewcza jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Poczytaj więcej o tej technologii i skonsultuj się ze specjalistą w sprawie wyliczenia kosztów instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Rekuperacja – Twoje okno na świeże powietrze w domu

Następny artykuł

Przydomowe przepompownie ścieków – krok w kierunku samowystarczalności ekologicznej

Podobne artykuły