Drzwi przesuwne – nowoczesne i praktyczne rozwiązanie

Drzwi przesuwne cieszą się coraz większą popularnością. Są dobrym rozwiązaniem zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Mają wiele zalet, a szeroki wybór pozwala dopasować drzwi do indywidualnych potrzeb i preferencji. Dlaczego warto zdecydować się na to nowoczesne, minimalistyczne rozwiązanie?

Rodzaje drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne to nowoczesny element wyposażenia, który pozwala na różne możliwości aranżacji. Drzwi występują w różnych wariantach, dzięki temu można je z łatwością dopasować do oczekiwań klientów. Podstawowy podział obejmuje drzwi przesuwne bezramowe oraz całoszybowe. Drzwi przesuwne bezramowe wykorzystywane są zazwyczaj w garderobach, salonach, nadają się idealnie do uzupełnienia wnęk szafowych. Mają wiele zalet- konstrukcja jest mało widoczna, ale solidna i wytrzymała. Drzwi przesuwne całoszybowe to kolejny rodzaj, który ma wielu zwolenników. To praktyczne rozwiązanie, mogą posłużyć do rozdzielenia różnych stref w pomieszczeniu. Szyba rozjaśnia pomieszczenie, sprawiając, że staje się optycznie większe.

Drzwi naścienne i chowane w ścianie

Inny podział obejmuje drzwi przesuwne naścienne i chowane w ścianie. Drzwi naścienne cechują prowadnice umieszczone na ścianie lub w suficie. Skrzydło porusza się po ścianie, a elementy konstrukcyjne schowane są pod maskownicami. Drzwi przesuwne chowane w ścianie są niemal niewidoczne, ale wymagają większych przygotowań- konieczny jest otwór w ścianie lub dobudowanie ścianki działowej. Można również wyróżnić drzwi przesuwne jedno i dwu skrzydłowe. Te pierwsze są dobrym rozwiązaniem do małych pomieszczeń, doskonale sprawdzą się także jako element oddzielający dwie przestrzenie. Drzwi dwuskrzydłowe to dobry wybór dla osób, które marzą o przestronnym wnętrzu. Dzięki nim można zlikwidować podział między pokojami i stworzyć otwartą przestrzeń. Drzwi przesuwne występują w wielu kolorach- można kupić produkty gotowe lub robione na zamówienie, pod wymiar.

Materiały, z których produkowane są drzwi przesuwne

Nowoczesne drzwi przesuwne mogą być produkowane z różnych materiałów np. z paneli laminowanych, drewna, szkła, metalu itp. Drzwi przesuwne szklane są uniwersalne, pasują do każdego wnętrza, świetnie komponują się z różnymi stylami. Szklane drzwi są lekkie, delikatne i eleganckie. Można wybrać modele ze szkła transparentnego, mlecznego, lustrzanego lub kolorowego. Drzwi przesuwne drewniane również cieszą się dużą popularnością. Drewno świetnie komponuje się z wieloma stylami architektonicznymi, jest ekologiczne i ponadczasowe. Drzwi przesuwne metalowe są trwałe, solidne, nadają się do intensywnego użytkowania. Dzięki tym cechom sprawdzą się w obiektach użyteczności publicznej, biurach czy zakładach przemysłowych. To również dobry wybór do wnętrz w stylu industrialnym i nowoczesnym.

Dlaczego warto wybrać drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne są doskonałą alternatywą do tradycyjnych modeli, to nowoczesne i coraz chętniej wybierane rozwiązanie. Są idealne do małych wnętrz, ponieważ nie potrzebują przestrzeni na otwieranie się. To dobry sposób na oszczędność miejsca. Drzwi przesuwne sprawdzą się zarówno w prywatnych domach, jak i biurach, urzędach czy hotelach. Kolejną zaletą tego rodzaju drzwi jest prosty montaż. Drzwi montowane są na prowadnicach, a to nie wymaga dużego remontu, jaki jest konieczny w przypadku montażu tradycyjnych drzwi. Dużym plusem jest brak progów, dlatego te modele są idealnym rozwiązaniem do domów, w których mieszkają seniorzy, osoby poruszające o kulach lub na wózkach inwalidzkich. Drzwi przesuwne zamontowane w pokojach eliminują ryzyko trzaśnięcia, nie grożą im podmuchy wiatru. Można je dopasować do pomieszczeń o niestandardowych wymiarach. Są praktyczne i wielofunkcyjne. Sprawdzą się nie tylko w pomieszczeniach, ale mogą również pełnić funkcje ścianki działowej. To dobre rozwiązanie do pokoju dziecięcego, pozwalające wydzielić strefę do nauki i odpoczynku. Wiele osób wykorzystuje drzwi przesuwne do oddzielenia kuchni od salonu. Na czas gotowania drzwi można zamknąć, a w następnie otworzyć, tworząc dużą przestrzeń.

Czy w domach trzeba zawsze być klasyczne drzwi? Oczywiście, że nie. Warto poznać ofertę drzwi przesuwnych, które doskonale sprawdzą się w niemal każdym pomieszczeniu, dodadzą mu oryginalności i ciekawego wyglądu. To ciekawy element, który warto wprowadzić do swojego wnętrza.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Urządzasz mieszkanie w stylu urban jungle? Sprawdź, jakie lampy wiszące wybrać!

Następny artykuł

GruzWaw.pl: przewodnik po rewolucyjnych usługach wywozu gruzu dla zrównoważonej przyszłości

Podobne artykuły