Ile kosztuje dobry materac 160×200?

Zapewne znasz powiedzenie: jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. Jeśli nie zadbasz o odpowiedni materac, poduszkę, kołdrę i pościel, możesz zacząć skarżyć się na spadek jakości nocnego wypoczynku. Źle dobrane elementy wyposażenia sypialni niekiedy nie pozwalają zmrużyć oczu lub skutkują częstym wybudzaniem. Poza tym rano powodują ból szyi, karku i pleców. Ile kosztuje dobry materac 160×200? Czy wyroby wysokiej jakości są dostępne tylko dla nielicznych, którzy dysponują dużym budżetem na ten cel?

Dobry materac 160×200 nie musi kosztować majątku!

Przyjęło się, że dobre materace do spania 160×200 muszą kosztować majątek, inaczej nie da się na nich wyspać. Wspomniane założenie jest błędne. Może się bowiem okazać, że z jakiegoś powodu nie czujesz się komfortowo, śpiąc na materacu za 10 tysięcy złotych. Jednocześnie świetnie wypoczywasz na dużo tańszym, który znajduje się w mieszkaniu Twoich teściów.

Dobre materace do spania 160×200 cechuje perfekcyjne dopasowanie

Dobry materac to taki, którego długość i szerokość odpowiada potrzebom obojga partnerów. Niekiedy jedna z osób jest wyższa, np. liczy 190 cm wzrostu. Wówczas należy dodać co najmniej 20-30 cm, aby otrzymać idealną długość materaca. Zdarza się również, że dzielimy sypialnię z mężczyzną, który bierze udział w zawodach kulturystycznych. 80 cm szerokości dla każdej z osób okaże się zatem zbyt małym przydziałem. Choć większości par odpowiada materac 160×200, to istnieją takie, które muszą zamówić mniej standardowy.

Poza tym kluczową rolę odgrywa Wasz komfort. Obydwoje możecie być drobni. Teoretycznie materace do spania 160×200 stanowią dla Was idealne rozwiązanie. W rzeczywistości Wam nie pasują, bo często się wiercicie i potrzebujecie większej przestrzeni do spania.

Twardość materaca 160×200 – kluczowy parametr

Twardość to kolejny istotny parametr, który musisz wziąć pod uwagę, zamawiając materac 160×200. Gdy wybierzesz za miękką powierzchnię, zapadniesz się w niej. Aby utrzymać prawidłową postawę ciała, napniesz mięśnie, które nie będą mogły się zregenerować. Z kolei za twardy materac nie otuli Twoich ramion i bioder, co z kolei skutkuje pewnym usztywnieniem. Podobnie jak w pierwszym przypadku prowadzi do nadmiernego napięcia mięśni.

Twardość materaca dobiera się do masy ciała, wzrostu i budowy anatomicznej. Wyróżniamy:

  • H1 – bardzo miękki materac optymalny dla osób, których masa ciała nie przekracza 60 kg,
  • H2 – średnio twardy materac – zda egzamin w przypadku użytkowników, którzy ważą 60-80 kg,
  • H3 – twardy materac – idealny dla osób, których masa ciala zamyka się w przedziale 80-100 kg,
  • H4 – bardzo twardy materac rekomendowany ludziom ważącym powyżej 100 kg.

Jeśli ważysz 80 kg, weź pod uwagę H2 i H3. Przy wzroście 190 cm lepszy okaże się średnio twardy materac 160×200, a przy 170 cm postaw na twardy.

Nie zawsze partnerzy mają identyczną posturę. Zazwyczaj jedna z osób jest drobniejsza i potrzebuje bardziej miękkiego materaca niż druga. Problem można rozwiązać na 2 sposoby. Przejrzeć materace do spania 160×200 i wybrać najlepszy pod kątem lżejszego partnera, którego krzywizny anatomiczne podtrzyma wierzchnia warstwa. Z kolei wewnętrzna zapewni oparcie dla kręgosłupa cięższej z osób. Poza tym można zamówić 2 materace 80×200 o tej samej grubości, które różnią się twardością, a następnie postawić je obok siebie na stelażu.

Cichy i dyskretny materac 160×200

Materace do spania 160×200 powinny umożliwiać swobodną zmianę pozycji leżącej każdemu z partnerów. Zwróć uwagę na to, aby nie dochodziło do przenoszenia drgań, ponieważ skutkuje to efektem bujania i wybudzaniem drugiej osoby. Poza tym materac 160×200 powinien pracować cicho i dyskretnie. Wypełnienie sprężynowe uchodzi za najtańsze, ale wcale nie musi być głośne. Wystarczy, że postawisz na model kieszeniowy, który zapobiega bounce effect i skrzypieniu.

Trwałe i oddychające materace do spania 160×200

Dziś materace do spania 160×200 produkuje się z nowoczesnych komponentów, co przekłada się na ich dobrą trwałość i wytrzymałość. Nawet tańsze elementy wyposażenia sypialni nie psują się po kilku miesiącach użytkowania. Zazwyczaj służą nam przez lata. Istnieją jednak pewne różnice. Materac lateksowy 160×200 słynie z wyjątkowej trwałości i niezawodności. Prawdopodobnie zużyje się wolniej niż piankowy, ale ten drugi też świetnie się sprawdzi.

Dobry materac 160×200 zachowuje sprężystość i nie ulega trwałym odkształceniom mechanicznym. Gdy ustaje nacisk, powraca do swojej pierwotnej formy. Dziś wiele elementów wyposażenia sypialni z różnych półek cenowych wykazuje wysoką elastyczność przez lata. Jeśli w sposób szczególny zależy Ci na sprężystości, postaw na materac lateksowy. Jest on jednak jednym z najdroższych na rynku.

Oddychający materac 160×200 wspiera prawidłową higienę i zapobiega przegrzaniu organizmu. Możesz go kupić w każdym przedziale cenowym. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na przepuszczające powietrze wypełnienie.

Ile kosztuje dobry materac 160×200?

Stosuje się różne wypełnienia – sprężynowe, lateksowe i piankowe. Z każdego komponentu produkuje się droższe i tańsze materace do spania 160×200.

Jednocześnie w każdym przedziale cenowym znajdziesz dobry materac 160×200, jeśli tylko prawidłowo określisz swoje potrzeby i preferencje.

Im droższy materac 160×200, tym lepsze komponenty zostały użyte do produkcji. Np. piankowy i lateksowy jest bardzo wygodny, bo dopasowuje się do naturalnych krzywizn anatomicznych. Każdy z nich cechuje wysoka sprężystość i elastyczność. Aczkolwiek lateksowy jest droższy od piankowego, za to słynie z najwyższej trwałości.

Pamiętaj, że każdego zadowoli inny materac 160×200. Kieruj się swoimi indywidualnymi preferencjami i potrzebami, a z pewnością kupisz idealny dla siebie. U jednego będzie to materac tańszy, a u drugiego droższy.

Za 3 tysiące złotych zamówisz materac 160×200 z bardzo dobrych jakościowo komponentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Seria Ulotna: Lekkość i elegancja w Twoim domu

Następny artykuł

Funkcjonalny garaż – porady, wskazówki i inspiracje jak urządzić garaż?

Podobne artykuły